Наш опрос
Какой интернет провайдер лучший в Бердянске?
5 STARS
Киевстар
Интелком
Укртелеком
ГЮСС
Поинт Интернет
O-Net


News Berdyansk » Новости » Як укласти договір для отримання послуги з газопостачання

Як укласти договір для отримання послуги з газопостачання

Як укласти договір для отримання послуги з газопостачанняВ Україні відбулося розділення функцій постачання та транспортування природного газу розподільними мережами з метою гармонізації національного законодавства до норм та регламентів Європейського Енергетичного Співтовариства. Нагадаємо, що з 1 липня 2015 року гарантованими постачальниками природного газу НКРЕКП призначило нові підприємства. При цьому на той час, для отримання послуги з газопостачання споживач мав укласти договір.
Відтепер, з набуттям чинності наприкінці листопада - на початку грудня нормативних актів, які реалізують вимоги та норми Закону України «Про ринок природного газу», зокрема нових Правил постачання природного газу, постачання природного газу споживачу здійснюється на підставі договору постачання природного газу між постачальником та споживачем.
Щодо населення (побутових споживачів) - це публічний договір, який розміщується на сайті постачальника та має відповідати Типовому договору постачання природного газу побутовим споживачам. Крім того, побутові споживачі мають укласти також договір розподілу природного газу (також є публічним) - з Оператором ГРМ (газорозподільною компанією). Це передбачено Кодексом газорозподільних систем. Зазначені публічні договори укладаються шляхом підписання споживачем відповідної заяви-приєднання.

Як укласти договір побутовому споживачеві
З 18 січня 2016 року, разом з рахунками на оплату за природний газ за січень 2016 року, споживачі природного газу отримають Заяву-приєднання до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам, а також інформаційний лист з поясненнями.
1. Уважно прочитати Заяву-приєднання.
2. Поставити свій підпис в декількох місцях, де зазначене слово «підпис».
3. Повернути її газовій компанії найближчим часом. Повернути Заяву-приєднання (із "живим" підписом) можна у будь-який зручний спосіб – передати через контролера, надіслати поштою або особисто принести до вашої абонслужби, де будуть спеціально встановлювати для цього скриньку в з поміткою «Для заяв-приєднання». Ніяких інших додаткових документів (договорів) підписувати не доведеться.

Типовий договір постачання природного газу побутовим споживачам оприлюднений у газеті «Запорізька Правда» №145-146 від 17.12.2015 р.; розміщений на офіційному веб-сайті Регулятора та постачальника http://zp.104.uа Правила постачання природного газу опубліковані в журналі «Офіційний вісник України» №92 від 27.11.2015р., на офіційному веб-сайті НКРЕКП: http://www.nerc.gov.ua;, на офіційному веб-сайті постачальника природного газу: http://zp.104.uaшаблоны для dle