Наш опрос
Какой интернет провайдер лучший в Бердянске?
5 STARS
Киевстар
Интелком
Укртелеком
ГЮСС
Поинт Интернет
O-Net


News Berdyansk » Новости » Город он-лайн » Вшановуючи пам’ять видатного вченого…

Вшановуючи пам’ять видатного вченого…

З 11-го по 13-те березня у стінах Одеського національного університету ім. Мечникова на кафедрі історії Стародавнього світу та Середніх віків історичного факультету за підтримки Національної академії наук України, відділу археології Північно-Західного Причорномор’я та Одеського археологічного музею проходила десята (ювілейна) міжнародна наукова конференція присвячена пам’яті відомого історика-нумізмата, вченого-енкциклопедиста, професора Петра Осиповича Каришковського.

У конференції взяли участь науковці з Великобританії, Молдови, Польщі, Росії, України та Франції. Наш університет представляли співробітники навчальної археологічної лабораторії Бердянського державного педагогічного університету кандидат історичних наук, доцент кафедри політології та правознавства, завідувач лабораторією Валентина Папанова та магістр історії, старший лаборант Аресній Голік з доповіддю на тему «Ольвийский ойкос (итоги раскопок 2010-2012гг.)», а також  вчитель математики Бердянського муніципального ліцею, випускник БДПУ, учасник археологічних розвідок та розкопок в Ольвії Федір Каїра зі своєю роботою – «Ольвийские монеты (находки 2010-2012 гг.)».

Після закінчення конференції учасники побували на екскурсії в Одеському археологічному музеї НАНУ та мали змогу відвідати золоту скарбницю музею університету. Конференція принесла учасникам багато нової та корисної інформації та стала гарним приводом для нових знайомств. Поїздка на конференцію відбулася завдяки підтримці ректора Зарви В.А.Арсеній Голік,
Старший лаборант археологічної лабораторії Бердянського державного педагогічного університету.
На світлинах: цікаві миттєвості триденної історичної конференції.

Світлини автораДовідкаПісля закінчення університету Петро Осипович продовжив навчання в аспірантурі Одеського державного університету ім. Мечникова, а в 1951 році зачистив кандидатську дисертацію і продовжив працювати в виші. Читав різні курси лекцій, найчастіше історію Греції та Риму. Великі знання і ерудиція дозволили йому в різні роки вести лекції на історичному факультеті по шести історичним курсам, по шести спеціальних дисциплін і розробити чимало спецкурсів з давньої та середньовічної історії, курс «Вступ до спеціальності» нумізматиці та інші.Глибина наукових досліджень Петра Йосиповича у великій мірі були обумовлені тим, що він досконало володів багатьма мовами: англійською, німецькою, італійською, румунською, польською, чеською, болгарською, сербською, латинською та давньогрецькою.Каришковський був обраний членом-кореспондентом Німецького археологічного інституту, Американського нумізматичного товариства, стояв біля витоків Одеського археологічного товариства.

Смотреть полностью

шаблоны для dle