Наш опрос
Какой интернет провайдер лучший в Бердянске?
5 STARS
Киевстар
Интелком
Укртелеком
ГЮСС
Поинт Интернет
O-Net


News Berdyansk » Новости » Город он-лайн » Головне завдання – захистити права кожної дитини

Головне завдання – захистити права кожної дитини

В нашому місті, як і в кожному суспільстві є діти, які виховуються без сім'ї. І ці діти особливо потребують уваги, турботи та тепла. Допомогти пошуку шляхів реалізації права дитини на сім'ю, привернути увагу громадськості до реалізації потреб та інтересів дітей, що виховуються без сім'ї, активізувати спільні зусилля щодо популяризації сімейних форм виховання в місті Бердянську – такими є наші цілі. Пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сьогоднішній день є їх передача на виховання в сім'ю – на усиновлення, під опіку, прийомні сім'ї або дитячі будинки сімейного типу

В службі у справах дітей виконкому Бердянської міської ради на первинному обліку перебуває 180 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 50 дітей-сиріт та 130 дітей, позбавлених батьківського піклування. Станом на сьогодні, сімейними формами виховання охоплено 126 дітей, що складає 72 % від загальної кількості таких дітей (2012 рік – 70,2 %, 2011 рік – 62,9 %, 2010 рік - 58,4%). Зменшується кількість дітей, які перебувають в державних закладах: у 2012 – 52 дитини, у 2011 – 67 дітей, у 2010 – 80 дітей.

В той же час регулярно виявляються діти, які залишилися без батьківського піклування, вони беруться на первинний облік, рішеннями виконкому їм надається відповідний правовий статус. Впродовж 2012 року службою у справах дітей виконкому на первинний облік взято 26 дітей, всім встановлено відповідний статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування (в 2011 році – 27 дітей, в 2010 році  – 25).

В місті функціонує 4 прийомних сім'ї, де виховується 5 дітей, в сім'ях опікунів, піклувальників проживає 106 дітей, на території розташовано комунальний заклад „Бердянська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.” Запорізької обласної ради, де виховується 136 дітей з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування.

З метою підвищення ефективності діяльності щодо розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підтримки сімей, які взяли в свої сім’ї дітей, удосконалення роботи органу опіки та піклування налагоджена тісна співпраця служби у справах дітей, як координатора цієї роботи, з відділом освіти, закладами охорони здоров'я, управлінням праці та соціального захисту населення, відділом сім'ї, молоді та спорту, міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Однак, не перестає бути актуальним питання активізації роботи з влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм у м. Бердянськ.

На виконання Указу Президента України від 22.10.2012 №609/2012, розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 24.12.2012 №647 „Про стан соціального захисту дітей Запорізької області за 2012 рік”, з метою реалізації завдань, поставлених Президентом України Януковичем В.Ф. на Всеукраїнській нараді, яка відбулася 04 грудня 2012 року у м. Києві, службою у справах дітей виконкому Бердянської міської ради було розроблено та затверджено розпорядженням міського голови від 31.01.2013 №37-р План заходів, спрямованих на активізацію роботи з влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання у 2013 році. На виконання Плану заходів службою у справах дітей 28.02.2013 проведено круглий стіл на тему „Активізація роботи з пропагування сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”, оновлено інформаційні листівки та передано для розповсюдження через мережу центрів громадських ініціатив та в громадському транспорті, актуалізована інформація на офіційному веб-сайті Бердянської міської ради. Міським управлінням праці та соціального захисту населення підготовлено інформацію до ЗМІ на тему „Державні програми соціального захисту дітей-сиріт та дітей, які залишилися без батьківського піклування”.

Головне завдання дорослих – захистити права кожної дитини, а особливо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, повернути їм те, що у них відібрало життя – право на виховання в сім’ї. Тому нагальним завданням для всіх залишається формування у суспільній свідомості незаперечної позиції, що дитину, яка втратила рідних, насамперед слід влаштувати не в державну установу, а в сім’ї тих людей, які могли б підтримати її, зайнятись вихованням, допомогти подолати життєві перепони.

Громадян міста, які прийняли виважене рішення взяти в свою сім’ю на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, просимо звертатися до служби у справах дітей виконкому Бердянської міської ради (пл. І Бердянської Ради, 2, тел. 3-65-17, 3-31-75).

Начальник служби у справах дітей С.В. Рупчев



 

шаблоны для dle