Наш опрос
Какой интернет провайдер лучший в Бердянске?
5 STARS
Киевстар
Интелком
Укртелеком
ГЮСС
Поинт Интернет
O-Net


News Berdyansk » Новости » Образование » ФЕНОМЕН КАЗКИ В ЛІТЕРАТУРІ, ФОЛЬКЛОРІ І МЕДІА

ФЕНОМЕН КАЗКИ В ЛІТЕРАТУРІ, ФОЛЬКЛОРІ І МЕДІА

Конференція проводитиметься 25-26 вересня 2014 року Інститутом філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету (директор – доцент Алла Михайлівна Сердюк). З ініціативою провести науковий захід виступили дві кафедри: кафедра української літератури та компаративістики і кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури БДПУ. Співорганізаторами конференції стали навчальні та наукові установи:  Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
  Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Національної академії наук України
  Шуменський університет ім. Єпископа Костянтина Преславського (Болгарія)
  Заслужений Автономний університет міста Пуебло (Мексика)
  Горійський університет (Грузія)
  Прешовський університет (Словаччина)

  На конференції працюватимуть сім секцій. Вони присвячені жанру казці у фольклорі й літературі, казковим мотивам, формулам, сюжетам, персонажам у зарубіжній та українській літературі, жанрам масової літератури як «казкам для дорослих», ідеологічним питанням у жанрі казки, зокрема в радянському письменстві, а також зв’язкам казки із сучасною медіакультурою. Окремо працюватимуть секції мовознавців і методистів, які розглядатимуть казку в лінгвостилістичному аспекті та проблему її вивчення у загальноосвітній і вищій школі. Отже, конференція має міждисциплінарний характер, жанр казки буде висвітлено різнобічно й комплексно.


  Заявки на участь у конференції подали більше 150 учених, які представляють практично всі регіони України: міста Київ, Харків, Львів, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Луганськ, Кам’янець-Подільський, Миколаїв, Слов’янськ, Тернопіль, Луцьк, Переяслав-Хмельницький, Житомир, Херсон та ін.


  На жаль, більшість учених, у тому числі й зарубіжних, братимуть участь у конференції дистанційно через напружену ситуацію в регіоні. Тому близько 80 учасників представили стендові доповіді. Зокрема, це філологи й педагоги з Кракова (Польща), Гомеля (Білорусь), Благоєвграда (Болгарія), Пуебло (Мексика), Тбілісі (Грузія). Збірник тез доповідей розміщено на сайті БДПУ.


  У конференції братимуть участь відомі вчені – професори Ярослав Козачок (проректор Національного авіаційного університету), Олександр Глотов (Острозька академія), Ірина Павленко (Запорізький національний університет), Олександр Борзенко (Харківський національний університет) та інші.


  Урочисте відкриття відбудеться в четвер,
  25 вересня, об 11.00, в актовій залі першого корпусу БДПУ.


  1
  У п’ятницю, 26 вересня, об 11.00, учасники конференції та студенти зустрінуться з українською письменницею Тетяною Белімовою, переможницею Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2014». Два її романи: «Київ.ua» та «Вільний світ» – видані «Клубом сімейного дозвілля» (Харків) і презентовані на сьогорічному Форумі видавців у Львові.


  Контакти:


  директор Інституту філології БДПУ
  Сердюк Алла Михайлівна,
  заступник директора з наукової роботи

  Журавльова Світлана Сергіївна – 7-09-29, 7-07-53,
  член оргкомітету
  Софія Олегівна Філоненко – 7-07-53, 8(097)517-19-23.

  Смотреть полностью

  шаблоны для dle