Наш опрос
Какой интернет провайдер лучший в Бердянске?
5 STARS
Киевстар
Интелком
Укртелеком
ГЮСС
Поинт Интернет
O-Net


News Berdyansk » Новости » Образование » Міжнародна конференція в ІФСК

Міжнародна конференція в ІФСК

З ініціативою провести цей захід виступили три кафедри: української літератури та теорії літератури, зарубіжної літератури та теорії літератури, соціальних комунікацій. Ідею провести конференцію підтримали два авторитетні заклади: Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України та Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Зарубіжними співорганізаторами конференції стали Шуменський університет ім. Єпископа Костянтина Преславського (Болгарія), Заслужений Автономний університет міста Пуебло (Мексика), Горійський університет (Грузія), Пряшівський університет (Словаччина).


До участі в конференції зголосилися більше 160 філологів з України та зарубіжжя – Польщі, Болгарії, Мексики, Білорусі, Грузії, Росії. Зважаючи на напружену ситуацію в країні та складні погодні обставини, більшість узяла участь у науковому зібранні дистанційно. Збірник тез доповідей, підготовлений доцентом Світланою Журавльовою, було опубліковано до початку конференції і розміщено на університетському сайті.


25 вересня до Бердянська завітали філологи і фахівці із соціальних комунікацій із Києва, Харкова, Рівного, Миколаєва, Донецька, Кривого Рогу, Дніпропетровська. Зі словами вітання до учасників звернулися проректор з наукової роботи БДПУ, доктор педагогічних наук, професор Ігор Богданов, директор Інституту філології та соціальних комунікацій, кандидат філологічних наук, доцент Алла Сердюк, директор Науково-дослідного інституту слов’янознавства та компаративістики, доктор філологічних наук, професор Софія Філоненко. На пленарному засіданні змістовні доповіді виголосили професори Олександр Глотов (Острог) та Любов Хавкіна (Харків).


Упродовж двох днів працювали секції: «Казка як літературний і фольклорний жанр», «Казкові образи, мотиви, сюжети, формули, персонажі в літературі», «Казки для дорослих» і «казки для дітей»: між теорією та ідеологією», «Казка в контексті медіакультури», «Вивчення жанру казки в середній і вищій школі: сучасні підходи», «Жанр казки в лінгвостилістичному аспекті», «Актуальні питання філології». Активну участь у їх роботі узяли й бердянські літературознавці, мовознавці, методисти.


DSC_9522
DSC_9528
DSC_9500
IMG_7276
DSC_9478


Почесною гостею конференції стала київська письменниця Тетяна Белімова, яка у 2014 році здобула першу премію на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова» за історичний роман «Вільний світ». Авторка не тільки виголосила цікаву наукову доповідь під час секційного засідання, але й провела творчу зустріч із учасниками конференції, студентами та мешканцями міста.


Традиційно на завершення конференції відбулася презентація нової наукової, методичної та навчальної літератури з актуальних проблем філології, яку провела професор Ольга Новик. Гості Бердянська мали змогу ознайомитися з історією університету та музейною колекцією під час екскурсії.


Тетяна Нікішина,
старший викладач кафедри
загального мовознавства та
слов’янської філології


Світлини

Романа КостромицькогоСмотреть полностью

шаблоны для dle