Наш опрос
Какой интернет провайдер лучший в Бердянске?
5 STARS
Киевстар
Интелком
Укртелеком
ГЮСС
Поинт Интернет
O-Net


News Berdyansk » Новости » Сегодня » Проект "Прозорі місцеві вибори - 2015": ДРУГИЙ ТУР

Проект "Прозорі місцеві вибори - 2015": ДРУГИЙ ТУР

Проект "Прозорі місцеві вибори - 2015": ДРУГИЙ ТУРУкраїнський центр суспільних даних за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) продовжує реалізовувати проект “Прозорі місцеві вибори 2015» і готується до другого туру 15 листопада у Дніпропетровську, Бердянську, Краматорську. На відповідних сайтах можна буде слідкувати за публічним паралельним підрахунком голосів.

25 жовтня 2015 року відбулися чергові місцеві вибори в Україні. Обласні, районні, міські, районні у містах ради обирались за абсолютно новими правилами, які в Україні раніше не застосовувалися. Нова виборча система виявилася складною для розуміння членам виборчих комісій, кандидатам і тим більш пересічним виборцям.

Також територіальні виборчі комісії, на даний час, як правило, не мають власних сайтів. Тому, реально їх постанови та інша виборча інформація взагалі не оприлюднюється, або оприлюднюється частково, з запізненням, та не в зручному вигляді.На відміну від всеукраїнських виборів, інформація про результати голосування на кожній дільниці не оприлюднюється, дістати таку інформацію – велика проблема. А це, в свою чергу, дає підґрунтя вважати результати підрахунку сфальшованими.

Вищезгадані фактори (незрозумілість виборчої системи; закритість роботи територіальних виборчих комісій; непрозорий процес підрахунку голосів) могли спричинити зневіру громадян у виборчому процесі та делегітимізувати новообрану місцеву владу.

Для виправлення даної ситуації Український центр суспільних даних запустив пілотний проект «Прозорі місцеві вибори 2015», який реалізовувався у трьох містах - Краматорську і Слов'янську Донецької області та Бердянську Запорізької області. Безпосередньо перед виборами, завдяки місцевим активістам, до проекту долучилися м. Дніпропетровськ та м. Дружківка (Донецька обл.)

В рамках проект був створений портал vybir.info, на якому кожне місто має свій окремий сайт. На першому етапі – до дня виборів, основним завданням було зібрати та представити у зручному вигляді: особливості нової виборчої системи, склад, та постанови ТВК, інформацію про партії, які балотуються до місцевих рад, закріплених за округами кандидатів та кандидатів на посаду місцевого голови й інформацію про них. Також ми популярно роз'яснювали нову виборчу систему: https://www.youtube.com/watch?v=CkQBG3-Mpb8 

У більшості міст була представлена інтерактивна карта виборчих округів, що дозволяє наглядно обрати округ, який цікавить. і потім побачити, які дільниці в нього входять, та які кандидати за цим округом закріплені. Загалом було зібрано та внесено понад 450 постанов ТВК та інформацію про 2224 кандидатів.

Наступний етап – день голосування та підрахунок голосів, був зосереджений на тому, щоб зробити процес підрахунку голосів прозорим, а встановлення результатів швидким. Для цього, було запропоновано всім активним учасникам виборчих кампаній взяти участь у паралельному підрахунку голосів, на основі цих введених даних – система автоматично визначала переможців.

Всього взяти участь у паралельному підрахунку голосів висловили бажання 14 штабів. Проте, не всі виконали взяті на себе обов’язки. У декого виник брак людських ресурсів, інших демотивував низький результат на виборах. Утім, і тих штабів було достатньо, щоб, обравши відповідного постачальника даних, детально побачити:

Хід голосування (явку) в цілому по місту, а також по дільницях, і детально на певну годину
Результат голосування - яку підтримку мають кандидати на міських голів та політичні сили у місті, та детально по кожній партії з інформацією про рейтинг їх закріплених кандидатів
Результат виборів – хто перемагає, ще задовго до того, як це встановила місцева ТВК.

У трьох містах (Бердянськ, Дніпропетровськ та Краматорськ) відбудеться повторне голосування (другий тур) з виборів міських голів – 15 листопада 2015 р. Тож наш проект продовжує діяти і ми запрошуємо всіх зацікавлених спостерігати за ходом голосування та паралельним підрахунком голосів у цих містах:
 
berdyansk.vybir.info
kramatorsk.vybir.info
dnipro.vybir.infoшаблоны для dle