Наш опрос
Какой интернет провайдер лучший в Бердянске?
Укртелеком
Киевстар
Интелком
5 STARS
ГЮСС
Поинт Интернет
O-Net


News Berdyansk » Новости » Политика » Від договору політичних еліт до суспільного консенсусу

Від договору політичних еліт до суспільного консенсусу

Громадська зустріч «Конституційний процес в Україні: від договору політичних еліт до суспільного консенсусу»

3 грудня 2015 м. Запоріжжя, конференц-зал готелю «Інтурист» (2-й поверх)

До участі у дискусії запрошуються: представники громадського сектору/активісти, представники органів місцевого самоврядування, наукового середовища (викладачі/аспіранти), журналісти, політично активні громадяни тощо.Захід проводиться у рамках проекту «Побудова загальносуспільного діалогу для проведення конституційної реформи» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».Основними спікерами виступатимуть визнані фахівці в сфері конституційного права:
Геннадій Друзенко
Віктор Жердицький
Тарас Стецьків
представник Центру політико-правових реформ

 Питання до обговорення:
Як започаткувати процес розробки нового Основного закону України на основі консенсусу навколо ключових цінностей?
Оновлення діючої Конституції: чи відповідає цей шлях суспільному запиту та логіці розвитку українського суспільства?
Хто та що блокує створення нової Конституції на основі суспільного договору?
Яка роль громадянського суспільства у процесі створення нової Конституції України на основі спільної громадської волі?
Яким чином новий Основний закон, розроблений на основі громадського консенсусу, може сприяти реінтеграції України?
Міжнародна практика проведення інклюзивного демократичного процесу: що може бути корисним для України?

Протягом історії незалежності в Україні двічі приймалися конституційні документи – у 1996 та 2004 роках. Однак кожного разу це був результат договору політичних еліт про поділ повноважень, влади та національного багатства. По суті суспільство було усунуто від конституційного процесу і не брало в ньому участь, а тому Конституція жодного разу не стала виявом спільної громадянської волі, проектом якої мав би стати проект держави Україна, яка об’єднувала б усіх громадян.

Саме тому, будучи угодою еліт, а не договором на основі широкої суспільної угоди, існуюча Конституція не в змозі забезпечити успішну трансформацію України у сучасну демократичну державу, створити умови для політичної стабільності, ефективних реформ чи для консолідації суспільства.

Минулого року була запущена робота на новим Головним законом країни, однак, як і раніше, конституційна реформа обговорюється значною мірою за закритими дверима, а громадськість повністю позбавляється можливості впливу та отримує у кінці вже готовий проект документу.

З метою започаткування загальнонаціонального, інклюзивного процесу щодо створення нової Конституції Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) ініціює в усіх регіонах України серію громадських обговорень, покликаних започаткувати конституційний процес на основі якнайширшого суспільного залучення, як це прийнято в демократичних країнах. Результатом цього процесу має стати проект нової Конституції, створеної як компроміс між різними суспільними групами та регіонами в усіх регіонах України.  


Смотреть полностью

шаблоны для dle