Наш опрос
Какой интернет провайдер лучший в Бердянске?
5 STARS
Киевстар
Интелком
Укртелеком
ГЮСС
Поинт Интернет
O-Net


News Berdyansk » Новости » Политика » Розпочато підготовку до виборів

Розпочато підготовку до виборів

30 липня 2012 року розпочинається передвиборна кампанія з виборів народних депутатів України. Підготовку виборів серед інших суб’єктів організації виборчого процесу, здійснюють органи місцевого самоврядування. Керуючий справами виконкому Бердянської міської ради В.Чанишев відповів на декілька запитань, пов’язаних зі стартом виборчого процесу в Бердянську.
- Віталію Ісмаїловичу, коли розпочинається передвиборна кампанія з виборів народних депутатів України. Які етапи включає виборчий процес та хто являється суб’єктами виборчого процесу?
- Відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України» з 30 липня 2012 року розпочинається передвиборна кампанія з виборів народних депутатів України. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані сприяти виборчим комісіям у реалізації їх повноважень: надавати необхідні приміщення, відповідно до виборчого законодавства; сприяти в облаштуванні цих приміщень; забезпечувати їх охорону та охорону виборчих бюлетенів, іншої виборчої документації; надавати засоби зв’язку, транспорт, інвентар, оргтехніку, що підлягають поверненню після припинення діяльності виборчих комісій.
Народне волевиявлення буде відбуватись у день голосування, останню неділю 28 жовтня 2012 року в 56 виборчих дільницях на адміністративній території м. Бердянська. Наш виборчий округ № 78 з центром у м. Бердянськ. До округу входять також адміністративні території: Бердянського, Розівського, Чернігівського та Куйбишевського районів.
Відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України» виборчий процес включає такі етапи:
1) висування кандидатів у депутати;
2) утворення виборчих комісій (крім Центральної виборчої комісії);
3) реєстрація кандидатів у депутати;
4) проведення передвиборної агітації;
5) утворення спеціальних виборчих дільниць, що існують на тимчасовій основі;
6) складання списків виборців, їх перевірка та уточнення;
7) голосування;
8 ) підрахунок голосів виборців та встановлення підсумків голосування;
9) встановлення результатів виборів депутатів та їх офіційне оприлюднення;
10) припинення повноважень окружних та дільничних виборчих комісій.
Суб’єктами виборчого процесу є:
1) виборець;
2) Центральна виборча комісія, а також інша виборча комісія, утворена відповідно до цього Закону;
3) партія, що висунула кандидата у депутати;
4) кандидат у депутати, зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом;
5) офіційний спостерігач від партії, яка висунула кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі, від кандидата у депутати в одномандатному окрузі, від громадської організації, який зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом.
- Які підготовчі заходи проводяться міською владою для якісного проведення виборної кампанії?
У виконкомі 19 липня 2012 року проведена розширена нарада з заступниками міського голови, керівниками структурних підрозділів виконкому, керівниками підприємств, установ, організацій, безпосередньо які відповідають за матеріально-технічне забезпечення діяльності дільничних виборчих комісій та відповідних приміщень. Кожному керівнику для роботи розданий Планосновних організаційних заходів міськвиконкому з підготовки і проведення виборів народних депутатів України по виборчому округу № 78 (с центром у м. Бердянськ); забезпечення виконання Закону України від 17 листопада 2011 року № 4061-VI «Про вибори народних депутатів України» та Орієнтованого календарного плану ЦВК основних організаційних заходів підготовки і проведення виборів народних депутатів України 28.10.2012. А також доведені Постанови Центральної виборчої комісії від 19.01.2012 № 5 і від 26.01.2012 № 18 з питань організаційного та матеріально-технічного забезпечення роботи виборчих комісій з виборів народних депутатів України приміщеннями, зв’язком та обладнанням.
Однією з особливостей виборчого процесу щодо голосування на дільницях, – виконком за узгодженням з ЦВК та керівниками підприємств змінив розміщення двох виборчих дільниць: так виборцям, які голосували на дільниці по вул. Кабельників 3, будуть запрошенні голосувати до актової зали адміністративної будівлі Публічного Акціонерного товариства з газопостачання та газифікації «Запоріжгаз» за адресою: вул. Підгірна 201. А виборців, які на минулих виборах голосували на дільниці за адресою: пер. Транспортний, 5, буде запрошено для голосування в адміністративну будівлю ПАТ «Завод Південмаш» по Мелітопольському шосе № 77. Причина зміни розміщення дільниць – приміщення знаходились в аварійному стані.
Розпорядженням міського голови від 10.07.2012 № 350-р забезпечено відведення місць у людних місцях для розміщення агітаційних матеріалів передвиборної агітації. На сайті Бердянської міської ради у розділі «Вибори 2012» і план заходів виконкому, і відповідні розпорядження розміщені з метою публічності і відкритості дій влади.
- Віталію Ісмаїловичу, що нового буде для виборця на цих виборах і які права у нього?
Перш за все – набрав чинності новий Закон про вибори. Знову у нас нова система виборів – змішана, пропорційно-мажоритарна. Вибирати будемо по двом виборчим бюлетеням. Один буде пропорційний, тобто партійний, а другий мажоритарний, тобто персональний. У першому бюлетені буде список політичних партій, а в другому список фамілій кандидатів в народні депутати.
- Які дії виборців перед виборами? Де знаходиться у місті відділ ведення Державного реєстру виборців?
За два тижні до дня голосування вам принесуть іменне запрошення на вибори. У цьому запрошенні вас повідомлять про включення до попереднього списку виборців вашої виборчої дільниці, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування.
Виборцям, щодо яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність самостійно пересуватися (НСП), одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування (вдома).
Якщо вас запросили і ваше прізвище, ім’я, по батькові вказані правильно, значить у вас все добре. А якщо вас не запросили, це привід прийти самому до Державного реєстру виборців і вияснити причину. Він знаходиться у приміщенні ЦКіД «Софіт», пр.Леніна,37/9, телефони: 4-72-42, 4-72-43. Приходити потрібно з паспортом.
На виборчій дільниці з 8 жовтня будуть знаходитися попередні списки виборців з якими виборець має право ознайомитися і перевірити правильність внесених до них відомостей. Ви, як виборець, можете звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців, із заявою про уточнення попереднього списку виборців. Таку заяву можна подати не пізніше, ніж за п’ять днів до голосування, а саме до 23 жовтня. Заяви, подані пізніше не розглядатимуться.
- Віталію Ісмаїловичу, а як бути тим виборцям, які не здатні самостійно пересуватися?
Тим виборцям, які не здатні самостійно пересуватися, але в списках у них немає відмітки «НСП», рішенням дільничної виборчої комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров’я надається можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Така заява разом з довідкою повинна бути надіслана поштою або передана іншими способами до дільничної комісії до 20 години останньої п’ятниці перед днем голосування.
- Ваші побажання виборцям?
Щоб не залишитися осторонь від виборів, і щоб ваше ім’я було вписано у списки виборців потрібно зовсім небагато – перевірити себе і своїх близьких у цих списках. А це можна зробити уже сьогодні. Тим самим ви внесете свій внесок в гідне проведення виборів.

rada.berdyansk.net шаблоны для dle